Български  ENGLISH  SPANISH

Покупки
Потвърждение

Поръчани документи:
Пакети/Документи: 0    Крайна цена: BGN 0.00 

Обадете се на +359 898 741 240 или влезте тук за повече информация.



Консултантска стая

Понеделник 12.01.2009 @ 01:32 PM
Uvajaemi priqteli!

Imam nujda ot pravna konsultaciq svarzana s prekratqvaneto na trudoviq mi dogovor!

na 10. 10. 2008 g. podpisah trudov dogovor v koito se glasi che pri eventualno napuskane ot moq strana ili uvolnenie ot strana na rabotodatelq trqbva da se spazi 3-mesechen
...виж повече »

Понеделник 24.11.2008 @ 04:22 PM
Здравейте
Правя прехвърляне на ЕТ в ЕООД. Въпросът ми е кой трябва да подаде заявление В1 в агенцията по вписвания-прехвърлителя или провоприемника.
...виж повече »

Понеделник 25.01.2010 @ 02:55 PM
Здравейте,
Как да се процедира когато ще се регистрира ООД, в което има и чуждестранни граждани / управителя е български гражданин /.
...виж повече »

Вторник 16.12.2008 @ 04:21 PM
Здравейте,
бих желал да кандидатствам за ТРАНСКАРД, но молбата ми е да ми обясните следните клаузи в договор който свалих от сайта на Транскарт :

V. Обезпечение
...
виж повече »

Понеделник 24.11.2008 @ 11:41 AM
Съпруг и съпруга имат две деца над 18 г. Съпругът припознава дете от друга жена. Има ли това дете дял от имуществото на което са наследници децата от брака?...виж повече »

виж всички » Въпрос 5 / 135

Нормативни актове

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:17 AM
Закон за счетоводството
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:17 AM
Граждански процесуален кодекс
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:17 AM
Закон за корпоративното подоходно облагане
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:29 AM
Тарифа за държавните такси, събирани от Агенцията по вписванията
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:32 AM
Семеен кодекс
виж повече »

виж всички » 5 / 14

 

Обявяване на Годишен финансов отчет

Съгласно чл.40 от Закона за счетоводството, търговците по смисъла на Търговския закон публикуват годишния си финансов отчет – чрез заявяване и представяне за обявяването им в Търговския регистър. (Това се отнася дори за търговците, които не са осъществявали дейност през съответния отчетен период. Те трябва да публикуват празен отчет).

Сроковете за публикуване на годишните финансови отчети са както следва:

- едноличните търговци / ЕТ / - в срок до 31 май на следващата година /2012/, това се отнася само за eдноличните търговци, чиито годишни финансови отчети подлежат на задължителен независим финансов одит. ;
- дружествата с ограничена отговорност /ООД, ЕООД/ - в срок до 30 юни на следващата година /2012/;
- всички други търговци по смисъла на Търговския закон - в срок до 31 юли на следващата година /2012/;

В чл. 26, ал. 1 от Закона за счетоводството са посочени задължителните съставни части на годишния финансов отчет, а именно:

- счетоводен баланс;

- отчет за приходите и разходите;

- отчет за паричните потоци;

- отчет за собствения капитал;

- приложение.

От началото на 2012 година Агенция по вписванията утвърди ново тип заявление, предназначено специално за обявяването на годишни финансови отчети ГФО, а именно Заявление тип Г2.

Държавна такса за публикуване на годишен финансов отчет - 20 лева, а хонорарът ни за услугата е 50 лева.

При неизпълнение на това задължение в указаните срокове са предвидени солидни санкции. Съгласно Закона за счетоводството те варират от 2000 до 3000 лева, а по Закона за търговския регистър – от 500 до 1000 лв.

Услугата се предлага за лица в цялата страна!

Ние предлагаме нашето съдействие при обяването на Годишни финансови отчети в Търговския регистър. Подготвяме необходимия протокол за приемане на Годишния финансов отчет и разпределение на печалбата и попълваме компетентно съответното заявление за обявяване на акта. От Вас се иска да ни предоставите заверен от управителния орган Годишен финансов отчет за съответната година.

Можете да се възползвате от нашите услуги при обяването и на други актове в Търговския регистър, чието обявяване е задължително.

С цел да спестим голяма част от Вашето време и пари за държавни такси, Ви предлагаме да подадем документите Ви с електронен подпис.

Ако имате въпроси или желаете да ползвате нашата услуга, моля свържете се с нас чрез формата за запитване или на посочените контакти.