Български  ENGLISH  SPANISH

Покупки
Потвърждение

Поръчани документи:
Пакети/Документи: 0    Крайна цена: BGN 0.00 

Обадете се на +359 898 741 240 или влезте тук за повече информация.



Консултантска стая

Понеделник 12.01.2009 @ 02:44 PM
Омъжена съм съпругът ми от първия си брак има две деца които са присъдени на първата му жена и живеят при нея. С него имаме едно дете на 2г и 6 м живеем на квартира не притежаваме ...виж повече »

Понеделник 23.03.2009 @ 04:53 PM
Родителите ми прехвърлиха жилище чрез дарение преди 10г. , има ли право сестра ми да оспорва дарението след смърта им...виж повече »

Понеделник 06.04.2009 @ 12:01 PM
Оформяте ли документи и имате ли програми, за придобиване на Българско гражданство от пълнолетни граждани, извън ЕС, например от Русия? Възможни ли са по-улеснени ...виж повече »

Четвъртък 04.12.2008 @ 01:47 PM
Здравейте, мой приятел иска да ме упълномощи да закупувам на негово име и за негова сметка недвижими имоти каквито успея да договоря. Какво трябва да бъде пълномощното ...виж повече »

Сряда 15.10.2008 @ 07:18 PM
Имам регистрирана фирма (ЕТ), но няма дейност от 5 години. Какво е необходимо за да започне дейнст (аптека)? Има ли специални изисквания за помещение, персонал и къде ...виж повече »

виж всички » Въпрос 5 / 135

Нормативни актове

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:17 AM
Търговски закон
виж повече »

Вторник 23.09.2008 @ 02:23 PM
ЗТСУ
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:27 AM
Тарифа за нотариалните такси към закона за нотариусите и нотариалната дейност
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:32 AM
Семеен кодекс
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:17 AM
Граждански процесуален кодекс
виж повече »

виж всички » 5 / 14

Обявяване на Годишен финансов отчет

Всички пререгистрирани търговски дружества трябва да представят Годишните си финансови отчети в тримесечен срок от пререгистрацията, независимо дали те подлежат на заверка от одитор. 

Съгласно чл.40 от Закона за счетоводството, търговците по смисъла на Търговския закон публикуват годишния си финансов отчет – чрез заявяване и представяне за обявяването им в Търговския регистър. (Това се отнася дори за търговците, които не са осъществявали дейност през съответния отчетен период. Те трябва да публикуват празен отчет).

В § 9а. (Нов - ДВ, бр. 50 от 2008 г., в сила от 30.05.2008 г.) от Закона за счетоводството е указано, че търговците които се пререгистрират до 31 май на съответната година, са длъжни да публикуват отчетите си до 30 юни на същата година, а тези, които се пререгистрират през периода 01 юни – 31 декември – в тримесечен срок от пререгистрацията. Търговците регистрирани след 01.01.2008г. са длъжни да публикуват отчетите си до 30 юни всяка година.

Държавна такса за публикуване на годишен финансов отчет - 20 лева, а хонорарът ни за услугата е 50 лева.

При неизпълнение на това задължение в указаните срокове са предвидени солидни санкции. Съгласно Закона за счетоводството те варират от 2000 до 3000 лева, а по Закона за търговския регистър – от 500 до 1000 лв.

Услугата се предлага за лица в цялата страна!

Ние предлагаме нашето съдействие при обяването на Годишни финансови отчети в Търговския регистър. Подготвяме необходимия протокол за приемане на Годишния финансов отчет и разпределение на печалбата и попълваме компетентно съответното заявление за обявяване на акта. От Вас се иска да ни предоставите заверен от управителния орган Годишен финансов отчет за съответната година.

Можете да се възползвате от нашите услуги при обяването и на други актове в Търговския регистър, чието обявяване е задължително.

С цел да спестим голяма част от Вашето време и пари за държавни такси, Ви предлагаме да подадем документите Ви с електронен подпис.

Ако имате въпроси или желаете да ползвате нашата услуга, моля свържете се с нас чрез формата за запитване или на посочените контакти.